Balša Brković objavio je pet knjige poezije, “Konji jedu breskve” (1985), “Filip boje srebra” (1991), “Rt Svete Marije” (1993) “Contrapposto” (1998) i Dvojenje (2001), knjigu priča “Berlinski krug” (2008) te tri romana – “Privatna galerija” (2002), “Paranoja u Podgorici” (2010) i “Plaža Imelde Markos” (2013). U anketi beogradskog Blica, “Privatna galerija” je uvrštena na listu deset najboljih postmodernističkih romana u Srbiji i Crnoj Gori. Brković je javno angažovan u zaštiti diskriminisanih grupa. Pored poezije, objavljuje prozu i esejistiku. Bavi se i pozorišnom kritikom, kao i istorijom i idejama anarhizma. Urednik je rubrike za kulturu najuticajnijeg i najtiražnijeg crnogorskog dnevnog lista “Vijesti”.
Nađa Bobičić je osnovne i master studije završila na Katedri za opštu književnost i teoriju književnosti Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Studentkinja je doktorskih studija kulturologije na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Bavi se književnošću, feminističkom i kvir teorijom. Od 2012. godine objavljuje književnu kritiku i eseje u časopisima i portalima u regionu.
Bojan Glavašević je doktorant na katedri za semiologiju Odsjeka za lingvistiku Filozofskog Fakulteta u Zagrebu. Bavi se nacionalizmom, sociologijom i semiologijom sjećanja, političkom komunikacijom i dijalogom u postkonfliktnim zajednicama. Uz naučni rad na tim područjima, radio je i aktivistički u saradnji s međunarodnim organizacijama poput Nansenove Akademije iz Lilehamera u Norveškoj. Od 2011. do 2016. bio je pomoćnik ministra branitelja u Vladi Republike Hrvatske. Iz tog perioda najviše je ponosan što je bio jedan od glavnih autora svjetski hvaljenog zakona o obeštećenju žrtava seksualnog nasilja u Domovinskom ratu.
Prof. dr Josip Baotić završio je studije južnoslavenskih jezika i jugoslavenske književnosti na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu 1966. god. Stepen magistra nauka stekao 1975. god. na Filološkom fakultetu u Beogradu odbranom magistarskog rada pod naslovom Akcenat u govoru sela Kostrča. Doktorsku disertaciju Ikavskošćakavski govori okoline Dervente odbranio 1983. god. na fakultetu na kome je i započeo studije. Od 1984. do 1991. bio je direktor Instituta za jezik u Sarajevu. Na Filozofski fakultet u Sarajevu prešao je školske 1990/91. godine, kada je i izabran u zvanje redovnog profesora na predmetima Savremeni srpskohrvatski jezik i Opšta lingvistika. Po odlasku u penziju, 2013, dodijeljeno mu je počasno zvanje – profesor emeritus Univerziteta u Sarajevu. Njegov naučnoistraživački angažman u Institutu u najvećoj je mjeri vezan za oblast dijalektologije, standardnog jezika, prirode norme u njemu i problematike njegovog funkcionisanja kao jezika četiri nacionalne zajednice.
Prof. dr Slavica Perović, crnogorska lingvistkinja, predaje morfologiju i sintaksu engleskog jezika, a uz to i analizu diskursa, pragmatiku i kontrastivnu analizu te metodologiju naučnog rada. Autorka je nekoliko stotina naučnih i stručnih radova koje je objavila u domaćim i inostranim časopisima. Izlagala je na brojnim konferencijama u zemlji i inostranstvu. Napisala je i uredila desetak knjiga među kojima se nalaze monografija “Indirektna pitanja u engleskom i srpskohrvatskom jeziku”, zatim knjiga iz literarne lingvistike “Kako ukrotiti tekst”, a prevela je i lingvistički bestseler “Ti jednostavno ne razumiješ” Debore Tanen. Njeno poznato djelo iz oblasti analize diskursa i pragmatike je “Jezik u akciji”, a najnovija knjiga iz iste oblasti nosi naziv “Analiza diskursa: Teorije i metode”. Članica je Odbora za jezik CANU i redovna profesorica Univerziteta Union u Beogradu.
Prof. dr Hanka Vajzović, redovna je profesorica na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Sarajevu i naučna savjetnica u tamošnjem Institutu za jezik. Na Univerzitetu u Sarajevu birana je u zvanje docenta (1993), vanrednog profesora (1999) i redovnog profesora (2006). Kao nastavnica na dodiplomskom i postdiplomskom studiju, bila je stalno zaposlena na Odsjeku komunikologije (žurnalistike) Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu (1996-2015), te kao spoljna saradnica angažovana i na drugim visokoškolskim ustanovama. Aktivno je učestvovala na brojnim naučnim skupovima u Bosni i Hercegovini, u bivšoj SFRJ i u inostranstvu, te realizovala više naučno-istraživačkih projekata. Objavila je osamdesetak radova (knjige, studije, udžbenici, izlaganja sa skupova, te drugi naučnoistraživački tekstovi, eseji, novinski članci), među kojima su posebno značajne knjige: “Orijentalizmi u književnom djelu — lingvistička analiza” (1999) i “Jezik i nacionalni identiteti – sociolingvističke teme” (2008). Aktivna je u javnom životu — okrugli stolovi, tribine, promocije, nastupi u medijima, a od 2010. i u politici: u mandatu 2010-2014. bila je zastupnica u Skupštini Kantona Sarajevo i delegatkinja u Domu naroda Federacije Bosne i Hercegovine (neprofesionalizovani status), dok je u aktuelnom mandatu (2014-2018) zastupnica u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine.